Bizi Takip Edin !

HAKKIMIZDA

Dünya’nın önde gelen vinç markası olan Hidrokon, 5 Ocak 1993 yılında Memiş Kütükcü önderliğinde kurulmuştur. Sektörüne öncü olma hedefleri ile temelleri atılan Hidrokon, kurulduğu günden günümüze kadar üstün mühendisliği ile kendini sektörüne kanıtlamıştır.

Kurulduğu ilk yıllar katlanır bomlu hidrolik vinç üretimi gerçekleştiren Hidrokon, daha sonraki yıllar büyümesine istikrarlı bir şekilde devam etmiş ve ürün bandını genişletmiştir. Günümüzde Katlanır bomlu Mobil Vinç, Tam Katlanır Vinç, Teleskopik Mobil Vinç, İnsan Kaldırma Platformu, ve Marin Vinç olmak üzere 5 ürün kolunda üretimlerini gerçekleştirmektedir.

900’den fazla tedarikçisi, 10 adet yerleşik servis ve 200 kişilik üretim personeli ile 10.000 kişilik bir aileden oluşan Hidrokon, gün geçtikçe ailesini büyütmektedir. Personel eğitimine ayrıca önem veren Hidrokon, kurduğu Hidrokon Mühendislik Akademisi ile uzman mühendislerin yetiştirilmesine öncü olmuştur.

Sektöründe ilklere imza atmayı kendine ilke edinen Hidrokon, HK 60 TPK ile başlayan en yüksek metrajlı insan kaldırma platformu ile her geçen yıl kendi rekorunu kırmaktadır. Ülke sektöründe AT4100 ile Yengeç Yürüyüşlü Teleskobik Mobil Vinç üretimi gerçekleştiren tek firma olmanın gururunu yaşamaktadır.

Müşteri memnuniyetini en önemli değer olarak gören Hidrokon, satış odaklı pazarlama anlayışını asla benimsememiş, müşterilerine en doğru çözümü en hızlı şekilde sunmuştur. 2004 yılında Merkez Hidrolik Makine ve 2007 yılında İstanbul Merkez Makine teknik hizmet merkezlerini kurarak sektörüne ışık tutmuştur.

Geçmişinden güç alarak geleceğe hazırlanan Hidrokon, bugün 30’dan fazla ülke ile başarılı ihracat gerçekleştirmektedir. Bünyesinde bulunan kalite kontrol üniteleri ile dünya kalite standartlarını yakalamıştır. Üstün mühendisliği kalite ile birleştiren Hidrokon, bugün dünyada ülkesini başarılı bir şekilde temsil eden, ülkesinde vinç sektöründe öncü ve müşterilerinin daimi çözüm ortağı olarak konumunu korumaktadır.

MİSYONUMUZ

Mobil kaldırma ekipmanları sektörünün en güvenilir firması olarak, güvenli kaldırma çözümleriyle, müşterilerimizin rekabet gücünü artırmak.

VİZYONUMUZ

Türkiye’de takip edilen ve ilkleri başaran bir firma olarak gelecek nesillere anılacak bir Dünya markası bırakmak.